Materiał do projektu gimnazjalnego "Programujemy w HTML/CSS - jak powstaje strona internetowa?"Dołączony plik w .HTML zawiera przykładowy kod tytułowej strony naszego projektu. Do rozmieszczenia treści witryny wykorzystane zostały tabele HTML. Poszczególne komórki tabeli zostały wstępnie zaplanowane do umieszczenia określonych treści. Kolorowe tła poszczególnych części tabeli zostały użyte tylko po to, aby na etapie tworzenia strony oddzieliś od siebie wizualnie jej poszczególne części - oczywiście kolory można zmienić lub całkowicie usunąć.
Pierwsza część projektu zakłada, że w dwóćh komórkach umieścimy grafiki, które będą linkami do dwóch osobnych podstron zawierających podstawowe informacje o recenzowanych grach. Ważne: ustalamy, że grafika będąca linkiem na stronie głównej powinna mieć w obu przypadkach takie same wymiary - pamiętamy przy tym, że szerokość komórki w której grafika ma się znaleźć wynosi 500 pikseli.
Przygotowujemy dwie podstrony w najprostszym układzie, znanym z lekcji informatyki - tytuł, sformatowany tekst z opisem gry (to jeszcze nie ma być recenzja, jedynie ogólne informacje o grze), grafika (najlepiej własny zrzut ekranowy z gry) i link powrotny do strony głównej. Przykładowy kod takiej podstrony jest również załączony do tego dokumentu.
Do końca ferii przygotowujemy takie podstrony, dołączamy linkiem (grafiką) do strony głównej (na razie na stronie głównej nie musimy nic więcej robić) i wszystkie pliki przynosimy na zajęcia - pierwszy wtorek po feriach. Możemy również przygotować graficzny tytuł z nazwą witryny i wstawić go do strony głównej - ale najważniejsze to opisane wcześniej podstrony.kody - strona główna i podstrona (spakowane)