Konkursy i Olimpiady 2016/2017


MatInfo - konkursy i olimpiady matematyczne

29 września 2016 roku dwunastu gimnazjalistów uczestniczyło w szkolnych eliminacjach Olimpiady Matematycznej Juniorów 2016. W tym ogólnopolskim konkursie Gimnazjum w Zespole Szkół w Tyrawie Wołoskiej reprezentowali uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Matematycznym mistrzem szkoły został Eryk Juszczak z klasy trzeciej. Gratulujemy i czekamy na wyniki ogólnopolskie.

24 października 2016 roku odbyły się szkolne eliminacje w interdyscyplinarnym konkursie przedmiotowym z matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Wzięły w nim udział trzy uczennice z klasy 6 Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej i siedmioro uczniów klas piątych. Szkolne eliminacje wygrała Martyna Kwolek. Gratulujemy dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

28 października 2016 roku odbyły się szkolne eliminacje w interdyscyplinarnym konkursie przedmiotowym z matematyki dla uczniów gimnazjum. Wzięło w nim udział 8 gimnazjalistów – czworo trzecioklasistów i czworo drugoklasistów. Szkolne eliminacje wygrał Michał Bilański z klasy 2. Gratulujemy dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

5 listopada 2016 roku odbył się szkolny etap jesiennej sesji ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Olimpus", w którym wzięło udział 22 uczniów Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej. Życzymy powodzenia i wysokich wyników. Zapraszamy również do wzięcia udziału w sesji zimowej, która odbędzie się już w styczniu.MatInfo opr. B.KijekCodeInfo - Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

7 listopada rozpoczęła się jedenasta już ogólnopolska Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów (OIG). Biorą w niej udział uczniowie gimnazjów potrafiący samodzielnie programować w językach takich jak C, C++ czy Pascal.
W tym roku, po kilkuletniej przerwie w olimpidzie ponownie uczestniczą uczniowie z naszego Zespołu Szkół - trzy osoby z klasy III i cztery osoby z klasy II. Nasza ekipa jak w latach poprzednich programuje w języku C++. Etap pierwszy Olimpiady trwa do połowy stycznia 2017 roku, uczniowie w tym czasie piszą programy będące rozwiązaniami zadań konkursowych i wysyłają je na specjalny serwer internetowy, na którym działa oprogramowanie analizujące wyniki i przyznające punkty. Życzymy sukcesów!CodeInfo opr. M.Szadkowski