Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2016-2017

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół wraz z pożegnalną inscenizacją zaprezentowaną przez absolwentów - klasę III gimnazjum.

FOTO - Admin & MB TEXT - NoText




HTML code - Admin











Szkolna wycieczka do Zatoru i Zakopanego

W dniu 6 czerwca klasa pierwsza i część drugiej gimnazjum wyruszyła na szkolną wycieczkę do Zatoru i Zakopanego.
Pierwszym punktem naszej wyprawy był Kraków, gdzie odwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II oraz Kościół Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach . Z wieży widokowej podziwialiśmy wspaniałą panorama miasta. Kolejnym etapem była Energylandia w Zatorze. Największą popularnością wśród uczniów naszej szkoły cieszyła się strefa ekstremalna, która dostarczyła maksimum adrenalinyoraz potężną dawkę zarówno strachu jak i radości.
Po czterogodzinnym pobycie w Energylandii wyruszyliśmy do Zakopanego, drogą przez Wadowice, Maków Podhalański i Czarny Dunajec. Tam wyciągiem krzesełkowym wyjechaliśmy na skocznię narciarską - Wielką Krokiew. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy wizytą w aquaparku.
W drugim dniu wycieczki już o godzinie 7.30 wyruszyliśmy z Kuźnic na niebieski szlak przez drogę Brata Alberta i Dolinę Kondratową.Mijając schroniska na Kalatówkach i Hali Kondratowej dotarliśmy do Przełęczy Kondrackiej, gdzie odpoczęliśmy przed dalszą wędrówką. Na wierzchołek Giewontu wspinaliśmy się korzystając z łańcuchów i wykutych w skałach stopni. Stojąc u stóp słynnego krzyża słuchaliśmy naszej pani przewodnik, która opisywała nam wspaniały widok Tatr , Podhala i Orawy. W dali roztaczał się widok Babiej Góry , Polic i Gorców. Wróciliśmy czerwonym szlakiem - Doliną Strążyską. Pełni wrażeń choćnieco zmęczeni dotarliśmy do parkingu.W Bukowinie Tatrzańskiej czekała już na nas pyszna pizza w restauracji „ U Małego i Justynki”. Ostatnim etapem naszej wycieczki był Nowy Sącz, gdzie w kinie Helios oglądaliśmy film „Piraci z Karaibów – Zemsta Salazara”.

FOTO - MB TEXT - MB




HTML code - Admin








Historia i współczesność Gminy Tyrawa Wołoska

1 czerwca w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu : "Historia i współczesność Gminy Tyrawa Wołoska". W konkursie startowały drużyny dwuosobowe ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Oto wyniki:

1. Miejsce: Wiktoria i Michał – klasa III
2. Miejsce: Joanna i Weronika – klasa II
3. Miejsce: Paulina i Michał – klasa II
4. Miejsce: Martyna – klasa III
5. Miejsce: Izabela i Wiktoria – klasa 5 b
W nagrodę za udział w konkursie i osiągniecie wysokich wyników ekipa w składzie: Wiktoria, Michał, Martyna, Alicja, Wiktoria R. i Izabela wzięła udział w wycieczce do Starego Sącza, Krościenka nad Dunajcem i Szczawnicy. Uczniowie zdobyli trzy szczyty w Pieninach: Sokolicę, Czertezik i Czerteż. Świetną zabawą był przejazd kolejką typu: rollercoaster na torze w Kluszkowcach i wyjazd wyciągiem krzesełkowym na górę Wdżar, z której roztacza się piękny widok na Jezioro Czorsztyńskie i Tatry. Uczestnicy wycieczki odwiedzili również zamek w Czorsztynie.
Wycieczka mogła się odbyć dzięki wsparciu i pomocy Wójta Gminy Tyrawa Wołoska Pan Jana Chowańca, który objął honorowy patronat nad konkursem.

FOTO - MB TEXT - MB




HTML code - Admin








Dzień Dziecka w Zespole Szkół

Z olbrzymią satysfakcją pragniemy podzielić się z Wami swoimi wrażeniami ze zorganizowanego w naszej szkole Dnia Dziecka. Zadbaliśmy o to, aby ten dzień był radosny i różnił się od każdego innego, spędzonego przez dzieci w szkole. Zorganizowaliśmy gry i zabawy, np. dmuchane zjeżdżalnie, turniej piłki możnej, popcorn i wata cukrowa. Już od godziny 8.00 rozpoczął się Festiwal piosenki każda klasa prezentowała swoje umiejętności wokalne. Gimnazjaliści wykonali wspólny taniec integracyjny na trawce. Mieliśmy również mundurowych gości – ekipę ze Straży Granicznej oraz Policji, którzy zaprezentowali swój sprzęt. W drugiej części tego szczególnego dnia odbył się poczęstunek – kiełbaski z grilla i lody na deser. Na koniec rozdano dzieciom dyplomy za czytelnictwo. Impreza zakończyła się o godzinie 12.00. Dzieci oraz ich opiekunowie po zakończeniu uroczystości wyszli bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Uroczyste świętowanie Dnia Dziecka w naszym amfiteatrze stało się już tradycją i dzięki udanej słonecznej pogodzie udało się i w bieżącym roku!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego Dnia Dziecka.

FOTO - Admin TEXT - RB




HTML code - Admin











Wycieczka klasy IV do Krynicy - 5 VI

Wyjechaliśmy z Tyrawy Wołoskiej o godzinie 7.00. Pani wychowawczyni opowiedziała nam jak będzie wyglądał nasz dzień opowiedział o uzdrowisku Krynica - Zdrój. Następnie podczas podróży wspólnie śpiewaliśmy piosenki turystyczne i opowiadaliśmy kawały. Cała klasa  bardzo dobrze się bawiła. Kiedy dotarliśmy na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie Krynicy od Parku Zdrojowego pełnego fontann i zadbanych skwerów. Odwiedziliśmy pomnik Nikifora - artysty, który tworzył w Krynicy. Najwspanialszą atrakcją wycieczki był wyjazd kolejką szynową na Górę Parkową i szaleństwa na Rajskich Ślizgawgach! Zwiedziliśmy Starą i Nową Pijalnię wód mineralnych i degustowaliśmy wody, z których słynie Krynica - Zdrój. Po obiedzie wyruszyliśmy na zwiedzanie Jaworzyny Krynickiej i wyciągu narciarskiego. Wszyscy dobrze się bawili, zakupili mnóstwo pamiątek i zrobili dużo pięknych zdjęć, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy - wkrótce galeria zdjęć!

FOTO - NoFoTo TEXT - Klasa_IV




HTML code - Admin








25 rocznica nadania szkole imienia Marii Konopnickiej

W dniu 30 maja obchodziliśmy 25-lecie nadania Szkole Podstawowej imienia Marii Konopnickiej. Jubileusz rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej, którą odprawił ks. Jan Bober z zaproszonym gościem ks. Krzysztofem Żołyniakiem. Oprawę muzyczną mszy przygotował ks. Łukasz Buczek wraz ze scholą, a na organach grał p. Ryszard Rudkowski. Po nabożeństwie udaliśmy się do hali sportowej na dalszą część obchodów. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas była Dyrektor Pani Krystyna Nitka, wójt gminy, pan Jan Chowaniec, Sekretarz, Pan Marian Kurasz, kierownik GOK, Pani Bożena Bobyk, kierownik GOPS, Pani Krystyna Kuzicka, Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Zofia Rudkowska, goście z Zespołu Szkół w Dobrej na czele z Panią dyrektor Anną Kornasiewicz, Rada rodziców wraz z przewodnicząca Panią Katarzyną Gibałą oraz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Część oficjalną rozpoczęła obecna Dyrektor placówki Pani Lucyna Wota, przywitała obecnych i zaprosiła do obejrzenia występów artystycznych przygotowanych przez uczniów. Uczniowie piosenką, wierszami, tańcem Polonezem przygotowanym przez Panią Elżbietę Demkowicz oraz tańcem zainspirowanym jednym z utworów Marii Konopnickiej przygotowanym przez Panią Beatę Król, a także ciekawymi scenkami przedstawili postać i twórczość naszej patronki oraz „życie szkoły” widziane oczami ucznia i nauczyciela. Po akademii nadszedł czas na przemówienia i podziękowania przyjaciołom placówki. Wszyscy z sentymentem wspominali minione czasy i zwracali uwagę na to, jak zmieniła się szkoła przez ostatnie 25 lat. Całość uroczystości uświetnił smaczny obiad, ciasteczka oraz pyszny tort przygotowany przez mamy z Rady Rodziców. Wszyscy goście mogli obejrzeć kroniki szkolne oraz prace uczniów, a także wystawę zdjęć nt. "Życie szkoły" z Marią Konopnicką. Oficjalną uroczystość przygotowała i koordynowała Pani Izabela Wota-Zięba.

W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy naszym gościom za uświetnienie swoją obecnością tej ważnej dla nas uroczystości.


FOTO - MB&Admin TEXT - IWZ




HTML code - Admin











Dzień Matki w Zespole Szkół

Młodzież naszej szkoły dziękując swoim Rodzicielkom za trud włożony w wychowanie i bezgraniczne poświęcenie oraz bezcenną miłość, złożyła życzenia swoim mamom. Zostały zrobione również pamiątkowe zdjęcia. Wyjątkowy nastrój zapewniła także dekoracja. Warto zaznaczyć, że zaproszeni goście tzn. mamy naszych uczniów mogły wysłuchać montażu poetycko-muzycznego a później wypić kawę i kosztując ciasta porozmawiać we wspólnym gronie.
Gromkimi brawami nagrodzono występ najmłodszych uczniów klasy 1 później klasy 2 i taniec klasy 3 szkoły podstawowej. Całość prowadziła klasa 3 gimnazjum wraz z uczniami SU „pod okiem” Małgorzaty Jasińskiej. Mamy w świetnych nastrojach opuszczały szkołę, dziękując za wspólnie spędzony czas i wyrażając nadzieję na kolejną taką uroczystość i wspólne spotkanie.

FOTO - Admin TEXT - MJ




HTML code - Admin








Akcja - „Ziemia Sanocka dla Szpitala”

Tradycyjnie już członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu włączyli się dnia 21 maja w akcję „Ziemia Sanocka dla Szpitala” kwestując na terenie gminy. Zarówno wolontariuszom jak i darczyńcom – serdeczne dzięki!

FOTO - NoFoTo TEXT - KS




HTML code - Admin






Wycieczka do Warszawy

2 maja 16 uczniów z klas IV – VI naszej szkoły wyjechało na trzydniową wycieczkę do Warszawy pod opieką p. Mariusza Bochnowskiego i p. Małgorzaty Gaber.

DZIEŃ I

Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku Bałtów. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń - oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Emocjonalnym punktem było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach. Ogromną atrakcją była także wizyta w parku rozrywki, a w szczególności przejazd kolejką rollercoaster i statkiem pirackim.

Po przyjeździe do Warszawy udaliśmy się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, który mieści się w Warszawie przy ulicy Wiejskiej. Tuż po wejściu na teren budynku Sejmu, czekała na nas sympatyczna pani przewodnik. Po załatwieniu wszystkich formalności, rozebraniu się i przejściu przez bramki, gdzie każdy został dokładnie sprawdzony, zaczęliśmy nasze zwiedzanie. Wspólnie udaliśmy się na galerię dla gości w Sali Posiedzeń Sejmu. Wrażenie było ogromne. W dalszej części wycieczki mogliśmy podziwiać hall główny, w którym znajdują się tablice upamiętniające posłów poległych w czasie II wojny światowej oraz parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Pod koniec wycieczki zwiedzaliśmy Salę Kolumnową. Mogliśmy zobaczyć też historyczne już dziś laski marszałkowskie i pamiątkową tablicę upamiętniającą wizytę Jana Pawła II.

Kolejnym punktem programu był Pałac Kultury i Nauki. Dzięki wyjazdowi na XXX piętro tego budynku mieliśmy szansę podziwiać wspaniałą panoramę stolicy roztaczającą się z tarasu widokowego. A po udanych zakupach w galerii „Złote Tarasy” udaliśmy się do Schroniska Młodzieżowego SYRENKA, by wypocząć i nabrać sił na kolejny dzień niezapomnianych wrażeń.

DZIEŃ II

W drugim dniu wycieczki udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernika. Mieliśmy okazję wykonać wiele ciekawych doświadczeń naukowych i zwiedzić różne wystawy tematyczne. Po Warszawie podróżowaliśmy różnymi środkami komunikacji: tramwajami, busem oraz metrem – przejeżdżaliśmy pod Wisłą do stacji końcowej i z powrotem do centrum Warszawy.

Następnie spacerem udaliśmy się na Plac Zamkowy, by uczestniczyć w obchodach 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mogliśmy zobaczyć nie tylko prezydenta Andrzeja Dudę, ale również jego małżonkę Agatę Kornhauser - Dudę, premier Beatę Szydło oraz szefa MON Antoniego Macierewicza.

Po przerwie obiadowej wspólnie z panią przewodnik zwiedzaliśmy najciekawsze zabytki. Udaliśmy się na Starówkę, gdzie spotkaliśmy się m.in. z Syrenką i Małym Powstańcem. Pani Ola bardzo ciekawie opowiadała o stolicy. Przy Parku Saskim uczestniczyliśmy przy zmianie warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Wieczór umilił nam pobyt w Multikinie, w którym mogliśmy zrelaksować się przy oglądaniu filmu animowanego pt. „Dzieciak rządzi”. Natomiast późnym wieczorem udaliśmy się na nocny przejazd busem po atrakcyjnych i pięknie oświetlonych miejscach Warszawy. Przejeżdżaliśmy przez mosty na Wiśle, odwiedziliśmy też Pragę oraz miejsce słynnej akcji pod Arsenałem.

DZIEŃ III

Trzeciego dnia po wykwaterowaniu udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Niezwykle ciekawie zaprojektowane ekspozycje umożliwiały nam przeniesienie się w czasie do walczącej Warszawy i przybliżyły nam rzeczywistość tamtych heroicznych dni.

Kolejnym celem wycieczki był Stadion Narodowy, po którym oprowadzał nas przewodnik. Obejrzeliśmy trybuny, płytę stadionu oraz odwiedzić miejsca niedostępne dla kibiców tj.: szatnie, gabinety masażu i łaźnie.

Na zakończenie pobytu w Warszawie udaliśmy się na wizytę do warszawskiego ZOO.

Bogatsi o nowe wrażenia i wiadomości bezpiecznie i zadowoleni wróciliśmy do domu.


FOTO - MB_For_ZS_WEB TEXT - MaG




HTML code - Admin











PODZIĘKOWANIE OD KRÓLOWEJ ELŻBIETY II

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczennice klas V Szkoły Podstawowej postanowiły w imieniu naszej szkoły wysłać życzenia do królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II. Oliwia wykonała piękną kartkę, Ula napisała życzenia, Bożenka starannie zaadresowała kopertę, pozostałe dziewczyny udały się na pocztę. Bardzo miłą niespodzianką okazała się nieoczekiwana i bardzo szybka odpowiedź z królewskiej rezydencji Windsor w Anglii. Królowa za pośrednictwem swojej damy dworu przesłała całej społeczności naszej szkoły serdeczne podziękowania i pozdrowienia - zobacz list.

FOTO - For_ZS_WEB TEXT - AM




HTML code - Admin








LAUREAT KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Z przyjemnością informujemy, że Pola, uczennica drugiej klasy naszego gimnazjum znalazła się w gronie najlepszych uczniów w województwie podkarpackim i uzyskała tytuł laureata przedmiotowego konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Tytuł ten uprawnia do zwolnienia z części językowej egzaminu gimnazjalnego w klasie III. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTO - NoFoTo TEXT - AM




HTML code - Admin





Naelektryzowani ...

26 kwietnia w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja przyrody. Przeprowadzili ją dwaj młodzi ludzie tworzący grupę „Naelektryzowani”, którzy przyjechali z Lublina. Panowie przebrani – jeden za jaskiniowca, drugi za alchemika – przeprowadzili kilka ciekawych eksperymentów z udziałem wybranych uczniów naszej szkoły. W wyniku tych ciekawych doświadczeń okazało się, że są sposoby na to by ogień nie parzył, a balony wybuchały pod wpływem nagrzanego powietrza. Ci niezwykli nauczyciele pokazali nam, że praw panujących w przyrodzie można się uczyć w ciekawy sposób. Wszystkim uczniom zajęcia bardzo się podobały.

FOTO - For_WEB_RF TEXT - TT




HTML code - Admin








Rzstrzygnięcie konkursu "Karpaty i ja"

Uczennica klasy II a naszej szkoły Aleksandra Mielnikiewicz i uczeń klasy III Maciej Król wzięli udział w konkursie pt "Karpaty i ja" organizowanym przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska z siedzibą w Rzeszowie. Zadaniem uczestników  konkursu było opisanie i sfotografowanie swojej historii związanej z Karpatami. Jury przyznało 1 nagrodę główną i trzy wyróżnienia, wśród laureatów znalazła się Aleksandra Mielnikiewicz, otrzymując drugie wyróżnienie. Oto jej opis (część 1 i część 2) wyprawy na Tarnicę w poszukiwaniu Biesów i Czadów.

txt_scan - Admin TEXT - IS




HTML code - Admin





Apel z okazji Dnia Ziemi

25 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Ziemi przygotowany przez uczennice gimnazjum – Joasię, Basię, Paulinę, Kingę i Dorotę. Uczennice przybliżyły słuchaczom problem ochrony środowiska i zagrożeń wynikających z braku odpowiedzialności człowieka za stan otaczającej przyrody. Za pomocą prezentacji przekazały w jaki sposób można ograniczać skutki naszej działalności i zapobiegać jej negatywnemu wpływowi na stan środowiska. Ponadto przedstawiły krótką historię Święta Ziemi zarówno w Polsce jak i na świecie wzbogacając ją piękną recytacją.

FOTO - Admin TEXT - KS




HTML code - Admin








Egzamin Gimnazjalny 2017 - podsumowanie

W tym roku egzamin odbył się w dniach od 19 do 21 kwietnia. Tradycyjnie składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego nowożytnego. Oto kilka przykładowych wypowiedzi na temat tegorocznych zmagań naszych gimnazjalistów:
Egzamin z historii i wos nie był tak trudny, jak się obawialiśmy. Najwięcej problemów sprawiały zadania typy „prawda – fałsz”. Z tych zadaniach można było stracić dużo punktów. Z kolei z języka polskiego nurtowało nas pytanie o typ i temat wypracowania. Była rozprawka. Temat wydawał się łatwy, lecz trzeba się było trochę nagłowić nad wyborem i przypomnieniem sobie lektur. Zadania zamknięte były proste, ale znalazło się też kilka podchwytliwych. Na drugi dzień były egzaminy z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Najtrudniejsza okazała się chemia, a najprostsza geografia. Matematyka nie sprawiła nam kłopotów, chociaż nad zadaniami otwartymi trzeba było się dłużej zastanowić. Zadania z języka angielskiego były bardzo łatwe. Myślę, że wszyscy sobie poradzili.

K. F.

Najłatwiejsze zadania były z historii. Teksty źródłowe zrozumiałe, a w treściach różnych zadań można był znaleźć podpowiedzi. Wystarczyło uważnie czytać. Z języka polskiego bardzo łatwe zadania zamknięte. Na szczęście nie było żadnego wiersza z tymi wszystkimi przenośniami i innymi zawiłościami. Za to rozprawka to porażka. Temat niby łatwy, a trudno znaleźć lektury, na jakie można się powołać. Z kolei geografia to była łatwizna. Nawet nie trzeba było się uczyć. Język angielski łatwiutki. Nawet część rozszerzonego egzaminu była niezbyt trudna. Wystarczyło uważnie słuchać.

K. J.

Z historii i wos zadania były trudne. Z języka polskiego rozprawka wydawała się na początku trudna, ale po namyśle jakoś poszło. Chyba będzie okey. Zadania z matematyki były łatwe, ale za mało czasu, by zdążyć ze wszystkim.

E.J.

Dla gimnazjalistów, którzy będą zdawać w przyszłym roku mamy następujące rady: nie denerwować i wszystko sprawdzić pięć razy, dobrze rozplanować czas przeznaczony na daną część egzaminu, trzeba się uczyć chemii, fizyki i matematyki oraz gramatyki z angielskiego.

M. K.

FOTO - Admin TEXT - TeT




HTML code - Admin








Egzamin Gimnazjalny 2017

20 kwietnia to drugi dzień tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Tym razem gimnazjaliści zmagali się z matematyką, fizyką, chemią, biologią i geografią. Nie było łatwo, ale egzamin matematyczno - przyrodniczy zawsze odbierany był jako trudny. Jutro języki obce i po egzaminach! Po jutrzejszym egzaminie spróbujemy zebrać opinie naszych trzecioklasistów o tegorocznych egzaminach i wkrótce je opublikujemy... .

FOTO - Admin TEXT - Admin




HTML code - Admin












Wielkanoc 2017



GFX - Oliwia
Powiatowy konkurs pożarniczy

11 kwietnia w Besku odbyły się eliminacje powiatowe konkursu "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM, w których wzięło udział sześciu przedstawicieli naszego Zespołu Szkół. Konkurs składał się z dwóch etapów – części pisemnej, w której wszyscy uczestnicy rozwiązywali zadania testowe i części ustnej dla piątki najlepszych w każdej kategorii wiekowej. W gronie najlepszych w kategorii szkół podstawowych znalazł się nasz uczeń Damian Gibała, który ostatecznie zajął 2 miejsce w powiecie. Laureatowi serdecznie gratulujemy.

FOTO - RF TEXT - RF




HTML code - Admin








Stoły Wielkanocne

Tradycją w naszej szkole jest świąteczny konkurs na Najpiękniejszy stół wielkanocny. Jak zwykle uczniowie bardzo się starali aby stoły były piękne, kolorowe, estetyczne i aby nie brakowało na nich tradycyjnych elementów. Komisja miała w związku z tym niełatwy orzech do zgryzienia lecz ostatecznie w tym roku zwycięzcami zostali: w kategorii klas młodszych klasa 3, a w klasach 4 – 6 najlepsza okazała się klasa 6. Zwycięzcom gratulujemy. Na wyróżnienie zasłużyła też klasa 1 gimnazjum, która jako jedyna zdecydowała się na udział w konkursie.

FOTO - ZS_Tyrawa_For_WEB TEXT - RF




HTML code - Admin








Dzień Służby Zdrowia

7 kwietnia odbyła się akademia z okazji Dnia Zdrowia, którą przygotowała klasa 5b wraz z wychowawcą klasy Anną Kociszewską. Na uroczystość zostali zaproszeni pracownicy Ośrodka Zdrowia w Tyrawie Wołoskiej.

FOTO - Admin TEXT - AK




HTML code - Admin








Konkurs Pożarniczy

24 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu Młodzież zapobiega pożarom. Tego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej, do etapu gminnego przystąpiła grupa 19 osób wyłoniona w kwalifikacjach szkolnych. W wyniku zażartej rywalizacji do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

- szkoła podstawowa

  1. Damian Gibała
  2. Bożena Kubik
  3. Martyna Kwolek
- gimnazjum
  1. Joanna Chromiak
  2. Martyna Dendura
  3. Pola Rogoz

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTO - RF_for_ZS_WEB TEXT - RF




HTML code - Admin








Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Omnibus MAC

W dniach 6 i 7 kwietnia uczniowie klasy III wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty Omnibus.
Uczniowie mogli sprawdzić swoje kompetencje z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej. Był to ich pierwszy poważny sprawdzian. Wyniki sprawdzianu pozwolą poznać kompetencje uczniów po trzech latach edukacji wczesnoszkolnej i przygotować ich do dalszego etapu nauki. To doskonały czas na podsumowanie wiedzy i fundament pod przygotowanie kolejnego etapu nauki.

- terminy sprawdzianów

  1. 6 kwietnia 2017r. – sprawdzian polonistyczny
  2. 7 kwietnia 2017r. – sprawdzian matematyczny

FOTO - NoFoTo TEXT - BK




HTML code - Admin




Lekcja edukacyjna z Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego

W czwartek 23 marca odbyła się Online kolejna lekcja edukacyjna z Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. W lekcji brały udział klasy 1, 2 i 3 Szkoły Podstawowej. Temat lekcji brzmiał "Kiwi Antarktyki-czyli o pingwinach słów kilka". Transmisja poświęcona była jednym z najbardziej sympatycznym zwierzętom na świecie czyli  pingwinom!  W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się jak wygląda pingwin Adeli, białobrewy i maskowy czyli "policjant". Uczniowie mieli możliwość na żywo oglądnąć wykluwanie się z jaja małego pingwina. Dowiedzieli się także, że małe oddawane są do "żłobka" czyli pod opiekę innych pingwinów, gdy rodzice idą na polowanie. Polska Stacja Antarktyczna - powszechnie nazywana "Arctowski" - to jedyna czynna przez cały rok polska stacja badawcza w Antarktyce, położona na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych (pamiętajmy, że Arctowski leży w Antarktyce (nie na Antarktydzie) - Antarktyką nazywamy obszar obejmujący kontynent Antarktydy wraz z otaczającym go Oceanem Południowym oraz wyspami). Bezpośrednia transmisja szła z Antarktyki (14 tysięcy kilometrów od Polski) dlatego momentami mieliśmy problem z  połączeniem. Jednakże lekcja trwała nadal dzięki wsparciu z Polski. Dagmara Bożek-Andryszczak (Instytut Geofizyki PAN), która była uczestnikiem czterdziestej Wyprawy Antarktycznej koordynowała zajęcia i w razie kłopotów prowadziła lekcję.  W trakcie lekcji można było za pośrednictwem czatu zadawać pytania, jak również odpowiadać na pytania zadane przez prowadzącą Darię Bloch-Lewandowską. Zajęcia na terenie szkoły zorganizowała pani Irena Kowalczyk.

FOTO - IK TEXT - IK




HTML code - Admin








Witaj, Wiosno! Apel przygotowany przez uczniów klasy II

W dniu pierwszego kalendarzowego dnia wiosny klasa 2b przedstawiła inscenizację słowno- muzyczną -"Witaj wiosno!". Dziewczynki Zosia i Paulinka wcieliły się w rolę dwóch pór roku - zimy i wiosny, natomiast pozostali uczniowie odgrywali role zwierząt i roślin. Uczniowie w formie krótkich dialogów pokazali co dzieje się w przyrodzie z nadejściem wiosny. W czasie inscenizacji wykorzystano wiosenne odgłosy ptaków oraz utwór A. Vivaldiego cz.1 Wiosna. Nad całością czuwała wychowawczyni klasy drugiej pani Irena Kowalczyk.

FOTO - Admin TEXT - IK




HTML code - Admin








Dzień Kobiet w Zespole Szkół


FOTO - ZS_Tyrawa_for_WEB TEXT - NoText




HTML code - Admin








KONKURS "ROBOT Z ODPADKÓW"

W marcu klasa III zorganizowała i przygotowała konkurs na najładniejszego robota z odpadków. Przez cały miesiąc można było oddawać głosy na swoich faworytów. 31 marca podliczono głosy. Wyniki przedstawiają się następująco:

  1. Julia i Zosia (52 głosy)
  2. Martyna (45 głosów)
  3. Arek, Maciej i Jakub (38 głosów)
Gratulujemy zwycięzcom!

FOTO - ZS_Tyrawa_for_WEB TEXT - BK




HTML code - Admin








Wycieczka do teatru "Maska"

28 lutego odbyła się wycieczka do Teatru Lalek "Maska" w Rzeszowie. W wycieczce uczestniczyło 15 uczniów z klas IV-V naszej szkoły. Organizatorem wycieczki była wychowawczyni klasy czwartej pani R. Batorska. Głównym celem wyjazdu był spektakl w Teatrze pt. "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy - jednego z najbardziej popularnych pisarzy i poetów dla dzieci. Lektura wciąż jest bardzo popularna i chętnie czytana. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączy żywy plan aktorski z animacją lalek. Następnie udaliśmy się na warsztaty teatralne przeprowadzone przez aktorkę teatru Maska. Dzieci były zachwycone. Mogły spróbować swoich sił w grze aktorskiej za pomocą lalek, kukiełek i masek. Spotkaliśmy się także z aktorem Henrykiem Hryniewickim odtwórcą roli Pana Kleksa. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu i warsztatach.

FOTO - RBa TEXT - RB




HTML code - Admin








Kolorowy dzień 2017

We czwartek 23 lutego już po raz drugi uczniowie szkoły podstawowej świętowali KOLOROWY DZIEŃ. Choć za oknem ponuro, szaro i zimno w naszej szkole zrobiło się przyjemnie i kolorowo. A to za sprawą ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski konkurs na najbardziej kolorową klasę. Uczniowie na tę okazję wybrali ze swoich szaf kolorowe spodnie, spódnice, bluzki i buty oraz barwne dodatki i przyszli w nich do szkoły. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy Va, którzy w nagrodę wywalczyli sobie dzień niepytania. Niewątpliwie był to jeden z najbardziej kolorowych i "ciepłych" dni zimowych w naszej szkole.

FOTO - Admin TEXT - MaG




HTML code - Admin










Warsztaty lepienia z gliny

Na zajęciach artystycznych uczniowie II klasy Gimnazjum uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Zajęcia odbywały się w pracowni pod okiem nauczycielki plastyki. Uczestnicy mieli okazję ubrudzić się gliną oraz poznać sposoby lepienia z tego materiału. Po obejrzeniu filmu i udzieleniu instruktażu każdy mógł spróbować „ulepić” swój garnuszek. Celem zajęć było ulepienie wielu miseczek, które po wyschnięciu stworzyły piękną kolekcję. Wszyscy świetnie się bawili z gliną i na pewno nie mogą doczekać się następnych zajęć.

FOTO - RB TEXT - RB




HTML code - Admin










Lekcja On-Line w klasie II

16 lutego w Szkole Podstawowej odbyła się niecodzienna lekcja przyrody. Była to lekcja online z Antarktyki - z Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego znajdującej się na Wyspie Króla Jerzego. Lekcja przeznaczona była dla uczniów I etapu edukacyjnego czyli klas 1-3, a jej temat brzmiał: "Życie i praca na stacji badawczej". Podczas transmisji uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają zabudowania stacji badawczej, dlaczego nazywana jest "samolotem". Dzieci dowiedziały się także jak wygląda przeciętny dzień każdego polarnika, czy jest im zimno w najzimniejszym miejscu na ziemi, co jedzą polarnicy no i skąd biorą jedzenie.
W trakcie lekcji można było za pośrednictwem czatu zadawać pytania, jak również odpowiadać na pytania zadane przez panią Darię. Transmisję poprowadziła Daria Dasia Bloch-Lewandowska - pracownik stacji.
Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego prowadzona jest przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN. Instytut Geofizyki PAN jest realizatorem lekcji, który jest jednocześnie Krajowym Punktem Kontaktowym SCIENTIX w Polsce. SCIENTIX to społeczność na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie.

Aby przeprowadzić transmisję potrzebne były: tablica interaktywna, laptop z dostępem do Internetu i głośniki. Większość sal w szkole jest wyposażona w tablice multimedialne i projektory. Była to pierwsza lekcja online w naszej szkole. Lekcję zorganizowała pani Irena Kowalczyk.

FOTO - NoFoTo TEXT - IK




HTML code - Admin








Dzień Babci i Dziadka przygotowany przez uczniów klas "0"

Choć na dworze zimno i mroźno serduszka dzieci z naszych zerówek były bardzo gorące. To wszystko za sprawą uroczystości Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej. W piątek 10.02.2017 najważniejszym punktem dnia były odwiedziny babć i dziadków. Dzieci z trzech grup przedszkolnych z dużym zaangażowaniem przygotowały program artystyczny: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Po występach przedszkolaki wręczyły gościom laurki i upominki, dziękując dziadkom i babciom za dobro, ciepło i miłość, jaką ich obdarzają. Po występach dzieci głos zabrali zaproszeni goście: Wójt Gminy Tyrawa Wołoska Jan Chowaniec, dyrektor Zespołu Szkół pani Lucyna Wota i ksiądz proboszcz Jan Bober.
Następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na poczęstunek, który przygotowali rodzice.
Dzieci za piękne występy otrzymały od Pana Wójta Jana Chowańca słodycze i drobny upominek.

Grupa 0 "A" przygotowana przez nauczycielkę panią Krystynę Kwolek.
Grupa 0 "B" przygotowana przez nauczycielkę panią Justynę Biskup.
Grupa 0 "C" przygotowana przez nauczycielkę panią Elżbietę Demkowicz.


FOTO - For_WWW_ZS_Tyrawa TEXT - KK




HTML code - Admin








Walentynki i walentynkowa dyskoteka w Zespole Szkół

14 lutego w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski oraz pani Renata Batorska. Już od rana panował u nas specyficzny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwonych serduszek oraz uroczystą dekorację. Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała specjalną Pocztę walentynkową, aby można było przekazać walentynkowe serdeczności najbliższym. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Ta nowa tradycja ma wielu zwolenników w naszym gronie.

Tego samego dnia od godziny 16.00 do 19.30 uczniowie szkoły podstawowej bawili się podczas dyskoteki zorganizowanej specjalnie z tej okazji. Została ona zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz wychowawców klas IV – VI. Uczniowie bawili się doskonale. Dyskoteka była również miłym pożegnaniem karnawału.


FOTO - RB, MG TEXT - RB, MG




HTML code - Admin











Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę - apel

Za oknem sroga zima… ale uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o zwierzętach, które w tak trudnym czasie potrzebują naszej pomocy. Uczniowie kl. IV przygotowali odczyt w jaki sposób pomagać zwierzętom i jak przygotować dla nich karmę. Przedstawili również swoim koleżankom i kolegom teatrzyk kukiełkowy pt. "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę". W rolach głównych wystąpiły same zwierzęta i opowiedziały z jakimi problemami wzmagają się w czasie zimy. W przygotowaniach do występu pomogła wychowawczyni kl. IV pani Renata Batorska a odczyt o zwierzętach przygotował pan uczący przyrody Maciej Batorski. Dziękujemy za piękny i pouczający spektakl.


FOTO - Admin TEXT - RB




HTML code - Admin








Dzień Babci i Dziadka

W Zespole Szkół w Tyrawie Wołoskiej zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla naszych seniorów. To momenty pełne uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 13 stycznia o godzinie 10.30 rozpoczęła się ta wspaniała impreza. Pani Dyrektor Lucyna Wota przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom, podziękowała też Radzie Rodziców, która włączyła się w przygotowania tego dnia.
W ślicznie udekorowanej sali w Gminnym Ośrodku Kultury dzieci pod kierunkiem Pani Jolanty oraz Pani Izabeli  wystawiły piękny program artystyczny. Nie zabrakła tańca, śpiewu oraz wierszy. Uczniowie klas V i VI przygotowali wzruszającą inscenizację dotyczącą trudu wychowania młodszego pokolenia nierzadko właśnie przez babcie i dziadków. Mieliśmy też okazje wysłuchać utwór wykonany na instrumencie muzycznym przygotowany przez Wiktorię z klasy VI na cześć przybyłych gości. Na koniec klasa IV pod kierunkiem Pani Renaty wystawiła Jasełka.
Uczniowie obdarowali swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.  Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek.


FOTO - RF TEXT - IWZ




HTML code - Admin








Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy

13 stycznia Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu przeprowadził TRZECI - parkowy etap XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Konkurs ten odbył się w przepięknym Kompleksie Promocyjnego Edukacji Leśnej w Birczy.
W dwóch miejscowościach Parków Krajobrazowych: Południowo-roztoczańskim – Horyńcu-Zdroju i Pogórza Przemyskiego - Birczy, młodzież z 8 gimnazjów pisała testy z wyboru, składające się z 25 pytań, kwalifikujące jeden zespół czteroosobowy z każdego parku krajobrazowego do kolejnego CZWARTEGO - wojewódzkiego etapu konkursu.

Nasza drużyna w składzie: Martyna Dendura, Dorota Kubik, Paulina Jasińska, Michał Bilański
Opiekun: Małgorzata Jasińska


FOTO - MJ TEXT - MJ




HTML code - Admin











Bezpieczne ferie

12 stycznia w Zespole Szkół w Tyrawie Wołoskiej odbył się apel o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych. Przygotowaniem apelu wg kalendarza szkolnego zajmowała się p. Irena Sroka wraz z uczniami klasy II "a". Na apel zostały zaproszone panie policjantki z komendy powiatowej w Sanoku. Uczniowie w inscenizacji słowno- muzycznej przekazali kilka rad odnoszących się do tego jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie. Panie policjantki również mówiły o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się ferii zimowych. Ponawiały także prośbę o noszenie odblasków.


FOTO - Admin TEXT - IS




HTML code - Admin







Bal Karnawałowy 2017

12 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury, uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycieli, mieli przyjemność bawić się na corocznym balu karnawałowym, zorganizowanym przez Radę Rodziców i panią dyrektor Lucynę Wotę. Zabawa podzielona była ba dwie tury – dla dzieci młodszych w godzinach wcześniejszych i dla uczniów klas starszych, którzy bawili się od godziny 16.00. Żywiołową oprawę muzyczną zapewnił didżej. Na bal przybyło wielu chętnych do zabawy tanecznej, a młodsi uczestnicy w większości zachwycali wspaniałymi przebraniami. Mieliśmy również przyjemność gościć uczniów wraz z opiekunami zaprzyjaźnionej szkoły w Dobrej. Dzięki zaangażowaniu Pań z Rady Rodziców oraz hojności sponsorów, dla wszystkich uczestników zabawy został przygotowany poczęstunek, przekąski oraz napoje. Za zaangażowanie w organizację imprezy oraz wsparcie finansowe, dziękujemy: Radzie Rodziców, kierownictwu sklepu „Centrum” w Tyrawie Wołoskiej, kierownictwu przedsiębiorstwa „Drewex”, p. Tomaszowi i Henrykowi Biłasom, p. Andżelice Kołodziej, p. Barbarze Janiszewskiej, p. A. Rzepce, p. Irenie Białeckiej oraz anonimowemu darczyńcy.


FOTO - NoFoTo TEXT - RF




HTML code - Admin







Dyktando nie tylko dla Mistrzów ...

Już drugi raz uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej wzięli udział w ogólnopolskim dyktandzie "Dyktando nie tylko dla mistrzów" organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty. Dwa lata temu Bożena Kubik zajęła 11 miejsce, a Oliwier Sroka 12, otrzymując wyróżnienia. W tym roku szkolnym 14 grudnia, również uczniowie klas drugich i klasy trzeciej pisali dyktando. Z klasy II A Aleksandra Mielnikiewicz zdobyła 14 miejsce i wyróżnienie, a Filip Niebieszczański 19 miejsce. Z klasy II B Paulina Górniak 23 miejsce, Aleksandra Marciniuk 29 miejsce, a Kamil van der Weide 35 miejsce. Klasę III reprezentowali: Julia Górniak, która zdobyła 18 miejsce, Ewa Sowa 28 miejsce, a Sabina Rusin 36 miejsce. W tej grupie wiekowej wzięło udział ponad 1700 uczestników.
Opiekunem klasy III jest p. Beata Król, klasy II B p. Irena Kowalczyk, a klasy II A p. Irena Sroka, która była również opiekunem Bożeny Kubik i Oliwiera Sroki.


FOTO - NoFoTo TEXT - IS




HTML code - Admin








KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli odział w szkolnych eliminacjach przedmiotowego konkurs z języka niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Do kolejnego etapu rejonowego, który odbył się 2 grudnia 2016 przeszła nasza utalentowana Pola z klasy II gimnazjum. Ze 183 uczestników tej części konkursu do finału wojewódzkiego zakwalifikowano połowę czyli 95 osób, a wśród nich naszą Polę, która uzyskała wysoki 7 wynik. 
Serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim. 


FOTO - NoFoTo TEXT - AmA




HTML code - Admin







25 finał WOŚP w naszej miejscowości



Przygotowania do zorganizowania finału WOŚP na terenie naszej miejscowości trwały od dawna. Pracy było sporo, a czasu coraz mniej. Ale dzięki zaangażowaniu wolontariuszy szkolnego koła , kierownika GOK i sympatyków WOŚP udało nam się przygotować imprezę środowiskową, która w niedzielny wieczór zgromadziła uczniów, strażaków oraz społeczność lokalną. Wspólny czas umiliły nam występy uczniów Zespołu Szkół oraz pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z OSP Tyrawa. W trakcie imprezy odbywała się loteria fantowa, kiermasz własnoręcznie wykonanych akcesoriów oraz wypieków cukierniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja gadżetów WOŚP, która odbyła się pod koniec naszego programu. Ponadto odbył się występ zespołu The Freeborn Brothers, który swoim koncertem rozkręcił zgromadzoną publiczność. Na zakończenie wspólnego spotkania uczestniczyliśmy w pokazie sztucznych ogni tzw. Światełko do nieba.

Serdeczne dziękujemy wolontariuszom i strażakom oraz wszystkim darczyńcom.


FOTO (Finał WOŚP) - Admin, FOTO (koncert TFB) - udostępnione przez GOK, TEXT - AnA





HTML code - Admin















Podsumowanie konkursu "Góra grosza", konkursu plastycznego i konkursu na strój Świętego

5 stycznia - konkurs na kartkę świąteczną rozwiązany! Oto laureaci z poszczególnych kategorii:

Kategoria klas 1-3 SP

Nagroda: Aleksandra Mielnikiewicz, Arkadiusz Kuzio, Martyna Burzyńska.
Wyróżnienie: Julia Harabasz.

Kategoria klas 4-6

Nagroda: Martyna Kwolek, Weronika Janas, Wiktoria Mendofik.
Wyróżnienie: Damian Gibała, Zuzanna Batorska, Wiktoria Wołoszyn, Julia Jasińska, Zuzanna Biskup.

Kategoria klas 1-3 Gimnazjum

Nagroda: Aleksandra Biłas, Weronika Wdowiak, Norbert Bok.
Wyróżnienie: Karolina Fedko.

Na apelu zostały również wręczone nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na strój świętego. Uczniowie mieli przygotować i zaprezentować strój wybranego przez siebie świętego na podstawie funkcjonujących w ikonografii i rzeźbiarstwie przedstawień świętych i błogosławionych. Komisja miała za zadanie wybrać spośród prezentowanych postaci świętych i błogosławionych najlepiej przygotowane i zaprezentowane stroje, aby uczestnicy konkursu mogli wziąć udział w Balu Wszystkich Świętych w Przemyślu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, pamiątkowe mini-nagrody, a zwycięzcy także nagrody książkowe.

Nagrodzeni uczniowie:


Imię i nazwisko ucznia Prezentowany święty lub błogosławiony Ocena
Bilański Łukasz Papież Jan Paweł II I miejsce
Batorska Zuzanna Św. Teresa od Krzyża I miejsce
Kazibucka Julia Św. Królowa Jadwiga II miejsce


Szczegółowe wyniki konursu możesz zobaczyć tutaj

FOTO - Admin TEXT - RB, ks.JB




HTML code - Admin








Wigilia Szkolna 2016

21 grudnia 2016 w sali gimnastycznej naszej szkoły z udziałem Dyrektora, zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz uczniów klas Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum odbyło się uroczyste spotkane wigilijne z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Szkolną Wigilię rozpoczęliśmy jasełkami w wykonaniu uczniów klasy IV SP pod opieką wychowawcy R. Batorskiej. Uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chóru szkolnego szkoły podstawowej pod kierownictwem I. Woty-Zięby.
Dyrektor Szkoły pani Lucyna Wota skierowała do wszystkich zebranych serdeczne życzenia świąteczne. Głos zabrał również wójt Gminy J. Chowaniec, jak również przybyła wraz z delegacją uczniów zaprzyjaźnionej szkoły Dyrektor Zespołu Szkół w Dobrej pani Anna Kornasiewicz.
Po części oficjalnych życzeń nastąpił moment pobłogosławienia opłatków przez ks. proboszcza J. Bober, a następnie wszyscy zebrani łamali się opłatkiem i składali wzajemnie życzenia.

Na wspólnych stołach nie zabrakło tradycyjnego barszczu z uszkami, ryby, pierogów oraz świątecznych wypieków.


FOTO - MB TEXT - AmA




HTML code - Admin








Godzina Kodowania 2016 w Zespole Szkół

"Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata ..." - czytaj więcej tutaj


FOTO,GFX - Admin TEXT - Admin




HTML code - Admin







Mikołajki w Zespole Szkół

6 grudnia, jak co roku, do naszej szkoły przybył święty Mikołaj wraz z pomocnikami: Mikołajką, aniołkiem, śnieżynką i diabełkami (w tych rolach uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz III gimnazjum). Ten niezwykły gość ze swoją świtą przybył na wezwanie dzieci, szczególnie tych najmłodszych, a także Samorządu Uczniowskiego obu szkół.
Najmłodsze dzieci, gdy zobaczyły Mikołaja, oniemiały z zachwytu. Z radością powitały miłego gościa, chętnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, by w zamian otrzymać upragnione prezenty ze słodkościami.
Święty Mikołaj odwiedzał także najstarsze klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. Okrzyki zachwytu i zaskoczenia towarzyszyły i starszakom podczas otwierania podarunków, którymi uczniowie obdarowywali się wzajemnie.
Radości w tym dniu było wiele. Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół dziękowali Mikołajowi za miłą niespodziankę i obiecali, że przez cały rok będą grzeczni. Szkoda, że następne mikołajki dopiero za rok.
Nad przebiegiem tej uroczej wizyty i miłą atmosferą czuwały opiekunowie SU: p. Małgorzata Gaber i p. Małgorzata Jasińska.

Mikołaj gościł również w oddziałach "0" naszej szkoły, jak widać na zdjęciach sprawił najmłodszym bardzo dużo radości ... .







FOTO - MaG TEXT - MaG




HTML code - Admin








Dyskoteka andrzejkowa uczniów Szkoły Podstawowej

W czwartek 24 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV – VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Było głośno i wesoło, a wszystko dlatego, że wszyscy bawili się w rytm muzyki, która wszystkich wprawiła w dobry nastrój. Zabawę taneczną przeplatały andrzejkowe wróżby, w których dzieci chętnie brały udział. O bezpieczeństwo i dobrą zabawę troszczyli się wychowawcy klas.


FOTO - MaG TEXT - MaG




HTML code - Admin








Gimnazjaliści na dyskotece w Dobrej

W czwartek 24 listopada odbyła się dyskoteka szkolna w szkole w Dobrej, na którą Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów Gimnazjum w Tyrawie Wołoskiej. Dla uczestników Samorząd Uczniowski przygotował słodki poczęstunek, napoje oraz kilka wspólnych tańców. Bardzo dziękujemy za fantastyczną zabawę organizatorom i kolejnym razem zapraszamy do nas =)


FOTO - MaB TEXT - ES




HTML code - Admin








Rekolekcje Ewangelizacyjne 2016

W dniach 18 – 20 Listopada odbyły się w naszej parafii pw. Św. Mikołaja w Tyrawie Wołoskiej rekolekcje Ewangelizacyjne pod hasłem: Chryste, króluj w moim sercu, rodzinie, parafii i Ojczyźnie. Prowadzili je ks. dr Marek Machała oraz państwo Waldemar i Łucja Koziołowie z Rzeszowa. Większą część rekolekcji przeżywaliśmy w naszym Zespole Szkół w Tyrawie Wołoskiej; na sali gimnastycznej wysłuchaliśmy wiele ciekawych konferencji, rozważań i świadectw, a w salach szkolnych odbywały się rozmowy ewangeliczne w grupach. Na uroczyste Msze święte udawaliśmy się do parafialnego kościoła. W rekolekcjach wzięło udział około 400 osób w tym spora grupa młodzieży i dzieci z naszego Zespołu Szkół. Młodzież gimnazjalna uczestniczyła w konferencjach i naukach razem z dorosłymi a na czas rozmów ewangelicznych udawała się do swoich „młodzieżowych” grup,natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej miały swój osobny program rekolekcyjny realizowany w Gminnym Ośrodku Kultury. Najmłodsi uczestnicy rekolekcji, małe dzieci w wieku przedszkolnym miały swoje zajęcia w naszym Przedszkolu.

Rekolekcje Ewangelizacyjne były pięknym doświadczeniem wiary i wspólnoty serc. Przygotowały nas do aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Towarzyszył im niepowtarzalny klimat, co można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.


FOTO - HR TEXT - ŁB




HTML code - Admin








Akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania niepodległości. Montaż słowno - muzyczny przepełniony był treściami patriotycznymi i przypomniał nam trudne dzieje naszej Ojczyzny oraz jej długą drogę do wolności. Piękne wiersze i nastrojowe pieśni wykonane przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum przygotowanych przez p. M. Jasińską. Kilkunasto-minutowy film zobrazował nam historię tamtych lat zaś muzyka podniosła momenty grozy i radości - za montaż podziękować należy M. Bochnowskiemu i K. Kociszewskiemu.


FOTO - For_WEB TEXT - MJ




HTML code - Admin








"Tablica interaktywna w praktyce dydaktycznej"

15 listopada w godzinach popołudniowych grupa nauczycieli Zespołu Szkół zainteresowanych nowymi koncepcjami zastosowania tablic interaktywnych w praktyce dydaktycznej spotkała się na konfrencji szkoleniowej. Przeprowadzone w jej ramach warsztaty pozwoliły na praktyczne wypróbowanie zaprezentowanych na konferencji koncepcji wykorzystania mutimedialnych zestawów interaktywnych zarówno w nauczaniu wczesnoszkolnym, jak i na II i III etapie edukacyjnym. Uczestnicy warsztatów zadeklarowali również chęć uczestniczenia w kolejnych warsztatach z zakresu szeroko rozumianej IT w edukacji - tym razem poświęconych wdrażaniu Wolnego Oprogramowania w pracowniach komputerowych Zespołu.


FOTO - Admin TEXT - Admin




HTML code - Admin







Ewaluacja zewnętrzna w Zespole Szkół - wyniki

W dniach 19 – 30.09.2016 w Szkole Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej w ramach ewaluacji zewnętrznej przeprowadzono kontrolę z zakresu "Uczniowie są aktywni". W ramach kontroli wizytatorzy KO w Rzeszowie tj. st. wizytator p. Barbra Dżugan oraz wizytator p. Wojciech Telesz ankietowali uczniów klas VI i IV nt. "Mój dzień" oraz uczniów klas V nt. "Moja szkoła".
Przeprowadzono również wywiad z nauczycielami a także z uczniami - przedstawicielami poszczególnych klas. Wizytatorzy obserwowali wiele zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych (koła zainteresowań, koła naukowe, zespoły wyrównawcze). Po zakończeniu badań i ich analizie, na spotkaniu z Radą Pedagogiczną oraz przewodniczącą Rady Rodziców p. Katarzyną Gibałą w dniu 19 października wizytujący przedstawili wyniki i wnioski z ewaluacji - w badanym obszarze szkoła osiągnęła poziom WYSOKI.
Po otrzymaniu z Kuratorium Oświaty Raportu na temat ewaluacji dyrektor szkoły p. Lucyna Wota zorganizowała w dniu 3 listopada spotkanie z Radą Rodziców oraz Samorządem Uczniowskim. Na tym spotkaniu z raportem zapoznali się uczniowie oraz członkowie Rady Rodziców i przybyły na spotkanie gość, wójt Gminy Tyrawa Wołoska p. Jan Chowaniec. Rodzice złożyli gratulacje nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Uczniowie widomość po wynikach ewaluacji również przyjęli z wielką radością, którą wyrazili ogromnymi brawami.

FOTO - - TEXT - LW&MS




HTML code - Admin







Bal Wszystkich Świętych w Przemyślu

30 października uczniowie naszej Szkoły (uczestnicy konkursu na strój świętego) oraz nauczycielki pani Irena Sroka, pani Renata Batorska oraz ks. Proboszcz Jan Bober, wzięli udział w uroczystym Balu. Około godz. 15.00 przybyliśmy do kościoła oo. Franciszkanów w Przemyślu gdzie odbyła się uroczysta Msza święta, na którą przybyło bardzo wielu młodych ludzi oraz dzieci w stroju swoich świętych patronów. Również kaznodzieja – o. Tadeusz Pawłowicz miał ze sobą przedmiot, który przypominał mu św. Floriana. W homilii o. Tadeusz zachęcał, by zaprzyjaźnić się ze świętymi. Po Eucharystii korowód świętych ruszył w kierunku pomnika św. Jana Pawła II w Przemyślu (plac Niepodległości), tam odbyła się druga część uroczystości. Bal Wszystkich Świętych rozpoczęliśmy narodowym tańcem – polonezem, następnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy wspólnie z innymi grupami przybyłymi z całej archidiecezji.
Wyniki konkursu na strój świętego w naszej szkole:

1. miejsce ex aequo:
Łukasz Bilański kl III – Papież Jan Paweł II
Zuzanna Batorska klV – Św. Teresa od Krzyża
2. miejsce:
Julia Kaźibucka klV– Św. Królowa Jadwiga
Pozostali uczestnicy to: Bożena Kubik, Karolina Pocałuń, Wiktoria Wołoszyn, Dominika Kżyrzanowska.


FOTO - For_WEB TEXT - RB




HTML code - Admin







"Zasady dobrego wychowania" - apel przygotowany przez uczniów klasy II

W piątek 4 listopada uczniowie klasy III na specjalnym apelu przedstawili program "ZASADY DOBREGO WYCHOWANIA". Gościnnie wraz z klasą III wystąpiły dwie uczennice kl.V - Izabela Kwolek i Urszula Bilańska. Dzieci zaśpiewały piosenkę "Magiczne słowa" oraz przygotowały inscenizacje scenek i wierszy na temat dobrego zachowania. Celem apelu było zwiększenie świadomości uczniów, dotyczącej zasad dobrego wychowania w życiu codziennym oraz podniesienie kultury osobistej.

FOTO - Admin TEXT - BK




HTML code - Admin







Otrzęsiny I klasy gimnazjum

28 października miała miejsce uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na gimnazjalistów. Pierwszoklasiści przyrzekali uczyć się pilnie i godnie reprezentować swoją szkołę. Pasowania dokonała pani dyr. Lucyna Wota. Po części oficjalnej rozpoczęły się tradycyjne otrzęsiny. W tym roku przebiegały pod hasłem Ranczo Wołowyje. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali dla pierwszoklasistów różne zadania, np.: lepienie pierogów z keczupowym nadzieniem, przerzucanie piasku widelcem, odpowiadanie na podchwytliwe pytania, i wiele innych. Wykonanie zadań oceniali sędziowie z ławeczki, ukrywający się pod postaciami bohaterów znanego serialu Ranczo. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Kandydaci na gimnazjalistów przebrnęli zwycięsko wszystkie próby. A na zakończenie wygłosili dowcipną przysięgę:

My, małolaty nieopierzone, przysięgamy na własną śledzionę:
1. Porzucić dawne swawole i zagęszczać wiedzę w szkole.
2. Na widok starszego gimnazjalisty oddawać ukłon uroczysty.
3. Nie okupować łazienek.
4. Nie podrywać starszych panienek.
5. Na stołówce obiadek spożywać i cicho się zachowywać.
6. Nie zrywać się z lekcji.
7. A nade wszystko miłować wychowawcę swego jak siebie samego.



FOTO - Admin TEXT - TeT




HTML code - Admin







Pasowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej odbyła się 22 października w Gok-u w Tyrawie Wołoskiej. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I i III, rodzice oraz zaproszeni goście: p. dyrektor Lucyna Wota, p. wójt gminy Jan Chowaniec i p. sekretarz gminy Marian Kurasz, księża; proboszcz Jan Bober i wikary Łukasz Buczek oraz nauczyciele p. Renata Fandrejewska i p. Beata Król. Początek imprezy uświetniły występy pierwszoklasistów i uczniów klasy IV Julii Jasińskiej i Pawła Biskupa, którzy również prowadzili całą uroczystość. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. Następnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali gratulacje i upominki od zaproszonych gości i uczniów klasy trzeciej. Na koniec mamy dzieci z klasy pierwszej przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek. Pierwszoklasistom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!

FOTO - ZS_Tyrawa_For_WEB TEXT - Jolanta Gibała




HTML code - Admin







Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo - odddechowej 2016

Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób odbyło się 17 października. Nasi uczniowie biorą udział w tej akcji od samego początku. W tym roku już po raz czwarty! Organizatorem Wydarzenia była Fundacja WOŚP, natomiast organizatorem lokalnym na terenie naszej szkoły była p. Irena Kowalczyk przy współpracy z p. Ireną Sroką, które jednocześnie były instruktorkami. Tegoroczna akcja była tym bardziej ciekawsza, gdyż ze względu na rejestrację rekordu do Księgi Rekordów Guinnessa należało spełnić wytyczne dotyczące sposobu przeprowadzenia próby oraz niezbędnej dokumentacji.  Wszyscy uczniowie w Polsce musieli się uczyć tych samych zagadnień jednocześnie w tzw Lekcji resuscytacji. By spełnić wytyczne co do próby bicia rekordu lekcję musiało obserwować dwóch niezależnych (ze szkołą) obserwatorów doświadczonych w dziedzinie resuscytacji, steward, który sprawdzał, czy nikt nie opuścił miejsca bicia rekordu i dwie osoby mierzące czas. Czy nasz Rekord zostanie uznany i wpisany do KRG okaże się po przeanalizowaniu wszystkiego przez techników Guinnessa. Mamy nadzieję, że tak. Tak więc czekamy na wyniki!

FOTO - MaB TEXT - IK




HTML code - Admin







Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października w Zespole Szkół w Tyrawie Wołoskiej o godzinie 12.30 odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Krystyna Kwolek, która pełni funkcję zastępcy dyrektora, złożyła szczere życzenia wszystkim pracownikom placówki w imieniu swoim i Pani dyrektor Lucyny Woty. Uczniowie klas V oraz VI SP pod kierunkiem p. Izabela Woty-Zięby przygotowali humorystyczne przedstawienie „Obyś cudze dzieci uczył” oraz wiele ciekawych wierszy i piosenek obrazujących ciężką pracę nauczycieli.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie podziękowali za trud wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli słodkości. Samorząd Uczniowski przekazał również życzenia, laurkę oraz kwiaty dla przebywającej w szpitalu Pani Dyrektor. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort oraz poczęstunek przy kawie zorganizowany przez Radę Rodziców.


FOTO - MaB TEXT - IW




HTML code - Admin







Plener malarski - jesień 2016

8 października odbyły się warsztaty malarskie połączone z rysowaniem w plenerze. Wzięło w nich udział 17 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mieli możliwość poznać techniki rysowania tłustymi pastelami, ołówkiem oraz malowania farbami gwaszowymi. Uczniowie sami wybierali temat prac oraz technikę, w której chcieli tworzyć. Mogli przez cały czas korzystać z fachowej pomocy artysty malarza, a także nauczycielki plastyki, pani Renaty Batorskiej, organizatorki pleneru.
Powstało wiele ciekawych prac. Najchętniej utrwalano widok malowniczo usytuowanego na wzgórzu kościoła i kolumn pozostałych po znajdującym się tu niegdyś dworze szlacheckim. Plener zakończono wystawą prac w holu budynku szkolnego. Plener bardzo podobał się młodzieży. Wszyscy zgłosili chęć wzięcia udziału w kolejnych tego typu zajęciach. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszego pleneru.

FOTO - ZS_Tyrawa_for_WEB TEXT - TT




HTML code - Admin







Regionalny Turniej Sprawności Obronnej

Regionalny Turniej Sprawności Obronnej tym razem odbył się 7 października w Nowotańcu. Drużyna naszego gimnazjum w składzie Martyna Dendura, Szymon Krupa, Dawid Hnat, Arkadiusz Mielnikiewicz i Mateusz Nitka zajęła IV miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej Szymon zdobył pierwsze miejsce w strzelaniu z broni pneumatycznej długiej, w rzucie granatem Arek zajął pierwsze miejsce, a Mateusz trzecie.

FOTO - KK TEXT - KK




HTML code - Admin







DYSKOTEKA z okazji DNIA CHŁOPAKA w Szkole Podstawowej

W środę 5 października w godzinach między 16.00 a 20.00 Szkoła Podstawowa w Tyrawie Wołoskiej rozbrzmiewała muzyką, ponieważ Samorząd Uczniowski zorganizował fantastyczną dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka.
W zabawie uczestniczyli uczniowie klas VI-VI. Zabawa jak to zwykle bywa była udana. Rytmiczna muzyka, głównie disco – polo, zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Uczniowie bawili się świetnie do samego końca, a szczególnie chłopcy, ponieważ zabawa była właśnie z okazji ich święta. Odbył się także konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole. Tytuł MISTERA SZKOŁY 2016/2017 otrzymał Łukasz Nitka z klasy VI.
Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele i wychowawcy klas: p. Justyna Biskup, p. Renata Batorska, p. Maciej Szadkowski, p. Anna Kociszewska i p. Małgorzata Gaber.

FOTO - MaG TEXT - MaG




HTML code - Admin







Uczniowie klas I - III na spotkaniu z Policjantami

We wrześniu 2016 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z policjantkami z Komendy Powiatowej w Sanoku. Pogadanka dotyczyła zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz przestrzegania zasad poruszania się pieszych po drodze. Pokazano również jaką pozycję obronną należy przybrać w sytuacji, gdy zaatakuje pies. Przestrzegano uczniów przed kontaktami z nieznajomymi osobami i jak wtedy reagować. Rozmawiano o bezpiecznym korzystaniu z internetu. Na koniec panie odpowiadały na nasze pytania i wręczyły wszystkim uczestnikom opaski odblaskowe. Gościom serdecznie dziękujemy za wszystkie wskazówki dotyczące bezpieczeństwa naszych dzieci.

FOTO - KK TEXT - JG




HTML code - Admin







WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

19 września 2016 w Szkole Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej odbyło się pierwsze zebranie SU. Nowo wybrani członkowie w demokratycznym głosowaniu rozdzielili między siebie funkcje i zaproponowali plan pracy na najbliższe miesiące. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

  • Przewodniczący: Krzysztof Fedko z klasy VI,
  • Z-ca przewodniczącego: Gabriela Biłas z klasy Va,
  • Sekretarz: Julia Jasińska z klasy IV,
  • Pozostali członkowie:
    • Patryk Antolak z klasy Vb,
    • Martyna Kwolek z klasy VI,
    • Wiktoria Mendofik z klasy VI.
Zebrania Samorządu Szkolnego będą odbywały się w poniedziałki o godz. 13: 10 w sali nr 9.


FOTO - NoFoTo TEXT - MG




HTML code - Admin





Bezpieczeństwo w pobliżu budowy

16 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej, uczniowie klas 0 - IV mieli przyjemność uczestniczenia w spotkaniu połączonym z teatrzykiem zorganizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad i firmę SKANSKA, pod hasłem „Bezpieczeństwo w pobliżu budowy”. Tematem krótkiej prelekcji oraz wesołego przedstawienia były zagrożenia dla mieszkańców przy pracach budowlanych, a całość miała związek z przebudową mostu jaka ma miejsce na terenie naszej gminy. Przedstawiciele obu firm w wesoły i przystępny sposób przekazali dzieciom informacje o utrudnieniach jakie wiążą się z realizowaną przebudową, o tym jak powinno się poruszać w pobliżu terenu budowy aby zminimalizować związane z nią zagrożenia. Dzieci zostały też poproszone o przekazanie zdobytej wiedzy swoim rodzinom i starszym kolegom. Wszyscy zostali obdarowani przez przedstawicieli firm elementami odblaskowymi oraz zaproszeni do przyjrzenia się pod okiem fachowców pracom przy budowie mostu.

FOTO - RF TEXT - RF




HTML code - Admin







Gimnazjum - wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 13 września bieżącego roku odbyły się wyboru do Samorządu Uczniowskiego - Gimnazjum.

  • Przewodniczący: Marcelina Hajduk kl. III,
  • Z-ca przewodniczącego: Ola Biłas kl.III,
  • Sekretarz: Paulina Jasińska kl.II,
  • Pozostali członkowie:
    • Arek Mielnikiewicz kl.III,
    Opiekun samorządu:
    Małgorzata Jasińska

    Pierwszą rzeczą jaką zorganizujemy to będzie oczywiście dyskoteka !!! Wkrótce ukaże się nasz plan działań jaki chemy realizować w tym roku szkolnym.


    FOTO - NoFoTo TEXT - MJ




    HTML code - Admin





Wybory do Samorządu Uczniowskiego

9 września w Szkole Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej odbyła się I tura wyborów do Samorządu Uczniowskiego oraz na opiekuna SU. Każda klasa IV – VI spośród swoich kolegów i koleżanek wytypowała po trzech kandydatów i mogła zgłosić jednego kandydata na opiekuna SU spośród grona nauczycieli. Na karcie do głosowania można było wybrać tylko jedno nazwisko spośród uczniów i nauczycieli. W głosowaniu wzięło udział 61 uczniów.

Po przeliczeniu wszystkich głosów w Samorządzie Szkolnym zasiadać będą:

  • Julia Jasińska z kl. IV
  • Gabriela Biłas z kl. Va
  • Patryk Antolak z kl. Vb
  • Martyna Kwolek z kl. VI
  • Krzysztof Fedko z kl. VI
  • Wiktoria Mendofik z kl. VI

Opiekunem SU została wybrana p. Małgorzata Gaber.


19 września odbędzie się II tura wyborów, dzięki której dokonany zostanie wybór przewodniczącego, zastępcy przewodniczącego oraz sekretarza spośród zarządu Samorządu Uczniowskiego.

FOTO - NoFoTo TEXT - MG




HTML code - Admin






Inauguracja Roku Szkolnego 2016-2017

W czwartek 1 września w Zespole Szkół w Tyrawie Wołoskiej odbyła się uroczysta inauguracja Roku Szkolnego 2016-2017. Spotkanie otworzyła pani dyrektor Lucyna Wota, witając serdecznie wszystkich przybyłych. Szczególnie ciepło i miło odniosła się w swym powitaniu do najmłodszych uczniów naszej szkoły. W tym roku dołączyła do grona uczących nowa osoba. Jest nią pani Justyna Biskup, która będzie pracowała w jednym z oddziałów przedszkolnych.
Na uwagę zasługuje również fakt, że kilkoro nauczycieli osiągnęło w tym roku wyższy stopień awansu zawodowego. Stopień nauczyciela mianowanego uzyskali: pani Edyta Sroka, pani Elżbieta Demkowicz i ksiądz Łukasz Buczek. Stopień nauczyciela dyplomowanego otrzymał pan Maciej Batorski.
Rozpoczyna się zatem kolejny rok wytężonej pracy. W związku z tym wszystkim życzymy powodzenia i wielu sukcesów.

FOTO - KK TEXT - TT




HTML code - Admin