Szkolne Koło Wolontariatu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

Również Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowało się w coroczną ogólnopolską zbiórkę tym razem: „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Naszych wolontariuszy wyposażonych w identyfikatory, oznakowane puszki i serduszka będzie można spotkać na terenie gminy w godzinach przedpołudniowych, a także podczas lokalnego finału WOŚP, który będzie miał miejsce w GOK-u w Tyrawie Wołoskiej, start godz 18.00. Serdecznie zapraszamy.Spraw aby dzieci z Syrii przetrwały zimę

W związku z ogólnopolską akcją Unicef Spraw aby dzieci z Syrii przetrwały zimę na terenie szkoły w dniach 16.01.-23.01.2018 odbędzie się zbiórka pieniężna do oznaczonych puszek celem zakupu ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii.

Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkęWARSZTATY BOŻONARODZENIOWE 2017

Tradycyjnie warsztaty bożonarodzeniowe organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Tyrawie Wołoskiej zostały wsparte pomocą naszych wolontariuszy. Na dwudniowe zajęcia w dniach 15.-16.12.2017 licznie przybyły dzieci z terenu gminy. Wykonanie kreatywnych i budzących zachwyt ozdób bożonarodzeniowych bez wsparcia naszej młodzieży byłoby bardzo trudne. Bardzo cieszy fakt, iż w tegorocznych warsztatach uczestniczyło prawie całe koło, a nawet niektórzy służyli pomocą przez dwa dni. Wszystkim serdecznie dziękujemy, życząc przy tej okazji spokojnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza

5 grudnia To dzień każdego, kto formalnie lub nieoficjalnie otwiera swoje serce na potrzeby drugiego człowieka, dlatego wolontariusze należący do Szkolnego Koła swoim uroczystym strojem pragnęli podkreślić rangę tego święta. Młodzież naszej szkoły chętnie angażuje się w charytatywne akcje ogólnopolskie, lokalne wydarzenia okolicznościowe oraz imprezy szkolne.
Wszystkim Naszym Wolontariuszom w dniu ich święta pragniemy podziękować za wrażliwość, bezinteresowną pomoc oraz czas poświęcony drugiemu człowiekowi. Życzymy Wam entuzjazmu, wytrwałości oraz wiary w to, że wróci do was każdy podarowany uśmiech.


Opiekunowie Koła
Spotkanie organizacyjne Koła Wolontariatu - październik 2017

12 października 2017 odbyło się spotkanie organizacyjne dla uczniów zainteresowanych działalnością w Szkolnym Kole Wolontariatu. Po zapoznaniu się z regulaminem, kodeksem wolontariusza omówiliśmy plan działań na bieżący rok szkolny.
Aktualnie do koła należy 16 wolontariuszy z klas: III i II gimnazjum. Są to: Michał, Asia, Weronika, Ala, Julia, Paulina, Kinga, Dorota, Edyta, Radek, Mateusz, Pola, Weronika, Natalia, Kuba i Kacper.
Cieszy fakt, iż nasza młodzież chce działać na rzecz innych, pomagać lokalnie i angażować się w akcje ogólnopolskie - a to wszystko przed nami.

KODEKS WOLONTARIUSZA

Wolontariusz powinien: 

być pewnym !
Zastanów się, dlaczego chcesz pomagać innym ludziom.
być przekonanym !
Nie oferuj swej pomocy, jeżeli nie jesteś przekonany o wartości tego, co robisz.
być lojalnym !
Zgłaszaj sugestie, nie uderzaj w innych.
przestrzegać zasad !
Nie krytykuj rzeczy, których nie rozumiesz. Może okazać się, że mają swoje uzasadnienie.
mówić otwarcie !
Pytaj o rzeczy, których nie rozumiesz.
chętnie uczyć się !
Rozszerzaj swoją wiedzę.
stale się rozwijać !
Staraj się pogłębiać wiedzę o pracy w wolontariacie.
nie sprzeciwiać się kontroli nad sobą !
Będziesz pracował lepiej i z większą satysfakcją, wykonując to, czego od Ciebie się oczekuje.
być osobą, na której można polegać !
Praca jest zobowiązaniem. Wykonuj to, do czego się zobowiązałeś. Nie składaj obietnic, których nie jesteś w stanie spełnić.
działać w zespole !
Znajdź dla siebie miejsce w grupie. Samotnik działający na własną rękę jest mało skuteczny.


Działalność SKW w roku szkolnym 2016/2017 - zobacz nasze archiwum

txt - (c) Anna Marciniuk for SKW 2017/2018

gfx - (c) for sptyrawa

HTML code - Admin